Kompetences paaugstināšnas seminārs

Latvijas melioratoru biedrības mācību semināra programma

meliorācijas sistēmu un upju hidrotehnisko būvju būvspeciālistiem profesionālās kompetences paaugstināšanai, http://www.lmb-melio.lv/index.php?c=1450

kurš notiks tiešsaistē ZOOM platformā 26. martā

Lai piedalītos seminārā internetā jāaizpilda pieteikuma anketa.

Intreneta saite uz pieteikumu (lai piedalītos jāuzklikšķina uz šīs saites):

https://forms.gle/JHaXMGm2tdnJf7yt8

Semināra vadītājs: Romualds Dovgjallo.

Semināra moderators: Agris Bodnieks

Intervija ar Angeliku Bondari portālam zemeunvalsts.lv

Vajag maizi? Meliorācija būs!

Pēdējo mēnešu laikā dzirdēts, ka padomju gados meliorācijas sistēma tikusi izveidota un darbojusies, bet, sākot ar neatkarības gadiem, par to nopietni neviens nerūpējas. Vai tā ir un kāpēc?

Tieši tā! Meliorācijas infrastruktūra, kas tapa padomju gados un kurā ieguldīja gana lielu naudu, apmēram 20-25 gadus (pēc padomju valsts sabrukuma) darbojās it sekmīgi, bez īpašas pieskatīšanas. Vienlaikus tā ir gan veiksme, gan neveiksme. Veiksme – sistēma funkcionē un “veic” labas lietas, kuras varbūt tā īsti nenovērtējam, jo pie tām ikdienā pierasts.

Visu rakstu lasiet  portālā zemeunvalsts.lv

Mācību gada sākums hidrobūvju būvtehniķiem

Varam būt lepni, Saldus tehnikums jau otro gadu pēc kārtas uzņem 7 audēkņus hidrobūvju būvtehniķa profesionālajā programmā. Tas norāda uz stabilitāti šīs profesijas izvēlē Kurzemes pusē.

Vidzeme šogad pārstedz. Smiltenes tehnikums ir uzņēmis 30 jauniešus hidrobūvju būvtehniķa profesijas apguvei.

Vēlam visiem veiksmi un izturību. Nozare gaida papildspēkus.

Modulārās apmācības programmas izstrāde hidrotehniķiem

 

Šis gads ir sācies ar intensīvu darbu pie modulārās mācību programmas izstrādes hidrotehniķiem. Tas pavērs iespējas nākotnē apmācīt hidrobūvju būvtehniķus, meliorācijas sistēmu būvtehniķus un hidrotehnisko būvju būvtehniķus un ne tikai pamata profesionālās izglītības programmās. Tā būs iespēja apmācīt darbiniekus, ieviest darba vidē balstītās apmācības, kārtot profesionālos eksāmenus. Pēc vairāk kā divdesmit gadu pārtraukuma nākas no jauna restaurēt mācību programmu. Attēlā redzami darba grupas pārstāvji Juris Kalniņš VSIA “Meliorprojekts” valdes priekšsēdētājs,
Smiltenes tehnikuma pedagogs un grupas vadītāja Zigeta Vīķele un Saldus tehnikuma ģeodēzijas pasniedzēja Dace Linga-Bērziņa.