Lietavu plūdi Latgalē

 Rīga, 30.aug., LETA. Plūdi Latgalē parāda nepieciešamību turpināt valstij kopā ar pašvaldībām iespēju robežās meklēt finansējumu meliorācijas sistēmu sakārtošanai, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš uzsvēra, ka meliorācijas sistēmas Latvijā ir no Padomju Savienības laikiem un visus šos gadus liela daļa no sistēmām nav pienācīgi uzturētas, ir bojātas, aizsērējušas un ir jāveic šo sistēmu savešana kārtībā, kam nepieciešams finansējums. Pēc Vējoņa domām, jārisina arī jautājumi, kā sniegt atbalstu privātām teritorijām, jo lielākoties meliorācijas sistēmas atrodas privātīpašumā.

“Plūdi arī apliecina, cik nozīmīgs ir plānošanas darbs pašvaldībās, lai, pirmkārt, nepieļautu apbūvi pārāk tuvu ūdenim, otrkārt, iejaukšanās dabas procesos, aizdambējot kaut ko un nesavedot kārtībā tās inženierkomunikācijas, kas mums jau ir, ūdenim nav dabīgi kur palikt, un bieži vien tiek likvidētas arī dabīgās palienu pļavas,” norādīja Valsts prezidents.

Kopumā ārkārtas stāvoklis izsludināts 27 novados un tas ilgs līdz 2017.gada 30.novembrim. Ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā izsludināts Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu un Krustpils novados.

Ar informāciju dalījās LZS valdes loceklis Reinis Uzulnieks